Sök på Mäklarringen Utland

Hitta ditt drömboende

Köp bostad i populära Costa del Sol

Adress
Av Ramon y Cajal 2
29640 Fuengirola
Telefon

Någonting gick fel. Fyll i alla fält markerade med *.

Costa del Sol lockar med Europas bästa klimat

Costa del Sol, eller Solkusten som den populärt kallas, är en 160 kilometer lång vacker kustremsa som sträcker sig från Nerja i öst till La Duquesa strax utanför Estepona i väst. En plats där många svenskar väljer att köpa bostad utomlands.

Här kan du njuta av Europas bästa klimat med över 300 soldagar om året och långa, fantastiska stränder. Här finns den vackra hamnstaden Malaga, lyxiga Marbella med sin berömda hamn Puerto Banús, Solkustens pärla Nerja, Fuengirola med sin underbara åtta kilometer långa sandstrand, charmiga mindre orter som mysiga La Cala, vitkalkade byar som tex Mijas Pueblo och den charmiga fiskebyn La Duquesa.

Bo nära flyget och aktivera familjen på Costa del Sol

Costa del Sol är ett av Europas mest populära resmål och förutom sol och bad finns här många aktiviteter för hela familjen. Här finns över 50 golfbanor, stort utbud av hotell och affärer, restauranger och tapasbarer med spännande menyer, vattenland på flera orter och djurparker och två svenska skolor för dig som planerar att flytta permanent.

Costa del Sol har också oerhört vacker natur och ger även möjligheter till alpin skidåkning i världsklass i Sierra Nevada och möjlighet att åka till Gibraltar eller Afrika över dagen. Malaga flygplats är en av Södra Europas mest lättillgängliga med direktflyg till alla stora flygplatser.


Vi är dina säljare i Costa del Sol

Martin Östlind Kontor Nerja - Säljare Mäklarringen Costa del Sol
+34 639 876 930 martin.ostlind@maklarringen.se Mejla
David Göransson Kontor Mijas/Fuengirola - Säljare Mäklarringen Costa del Sol
+34 620 656 237 david.goransson@maklarringen.se Mejla
Johanna Lindgren Partner Costa del Sol / Costa Blanca S Mäklarringen Costa del Sol
+34 694 447 642 johanna.lindgren@maklarringen.se Mejla
Lars Petterson Kontor Nerja - Säljare Mäklarringen Costa del Sol
+34 635 919 205 lars.petterson@maklarringen.se Mejla
Lina Ahlenius Developments Costa del Sol Mäklarringen Costa del Sol
+34 663 842 941 lina.ahlenius@maklarringen.se Mejla
Magnus Lundstedt Kontor Nerja Intagare Mäklarringen Costa del Sol
+34 695 904 985 magnus.lundstedt@maklarringen.se Mejla
Mariette Östlind Kontor Nerja - Kontorschef/Säljare Mäklarringen Costa del Sol
+34 639 221 375 mariette.ostlind@maklarringen.se Mejla
Thomas Malm Partner Costa del Sol / Costa Blanca S Mäklarringen Costa del Sol
+34 694 447 643 thomas.malm@maklarringen.se Mejla
Filip Malm Säljare Mäklarringen Costa del Sol
+34 665 695 715 filip.malm@maklarringen.se Mejla
Victoria Walker Assistent Nerja Mäklarringen Costa del Sol
victoria.walker@maklarringen.se Mejla
Sofia van Wassenaar Assistent/Front Office Fuengirola Mäklarringen Costa del Sol
sofia.van.wassenaar@maklarringen.se Mejla
Stefan Fredriksson Säljare Nerja Mäklarringen Costa del Sol
+34 654 607 241 stefan.fredriksson@maklarringen.se Mejla
Sara Fohgelberg Säljare Fuengirola/Benalmadena Mäklarringen Costa del Sol
+34 605 86 78 28 sara.fohgelberg@maklarringen.se Mejla
Kacper Idzik Säljare Nerja Mäklarringen Costa del Sol
+ 34 691 29 32 52 kacper.idzik@maklarringen.se Mejla
Patrik Skytte Säljare Estepona Mäklarringen Costa del Sol
+34 675 542 548 patrik.skytte@maklarringen.se Mejla
Christopher Kalwa Säljare Estepona Mäklarringen Costa del Sol
+34 657 428 488 christopher.kalwa@maklarringen.se Mejla
Patrick Attridge CFO Fuengirola Mäklarringen Costa del Sol
+34 952 49 32 35 patrick.attridge@maklarringen.se Mejla
Tristan Heimer Säljare Nerja Mäklarringen Costa del Sol
+34 652 73 62 53 tristan.heimer@maklarringen.se Mejla
Anja Balek Kontorsassistent Estepona Mäklarringen Costa del Sol
anja.balek@maklarringen.se Mejla
Benedicte Skott Mäklarringen Costa del Sol
benedicte.skott@maklarringen.se Mejla
Alejandro Marinetto Mäklarringen Costa del Sol
alejandro.marinetto@maklarringen.se Mejla

Hitta till oss

Fri värdering

Mäklarringen hanterar dina personuppgifter i enlighet med aktuell lagstiftning. För vidare information se här.

Fri värdering

Mäklarringen hanterar dina personuppgifter i enlighet med aktuell lagstiftning. För vidare information se här.