Sök på Mäklarringen Utland

Mäklarringen Utland

Köp bostad i populära Costa del Sol

VI HJÄLPER DIG HITTA DITT DRÖMBOENDE UTOMLANDS

Vi är dina kunniga mäklare utomlands. Vi hjälper dig hitta just din bostad utomlands och går igenom lagar och regler som skiljer sig från våra svenska. Kontakta oss så hjälper vi dig att hitta just din drömbostad utomlands!

Mäklarringen hanterar dina personuppgifter i enlighet med aktuell lagstiftning. För vidare information se här.

CLAUSULA INFORMATIVA GDPR

Adress Estepona - Marbella 0 Mijas -Nerja
Telefon 0034-952936533

Costa del Sol lockar med Europas bästa klimat

Costa del Sol, eller Solkusten som den populärt kallas, är en 160 kilometer lång vacker kustremsa som sträcker sig från Nerja i öst till La Duquesa strax utanför Estepona i väst. En plats där många svenskar väljer att köpa bostad utomlands.

Här kan du njuta av Europas bästa klimat med över 300 soldagar om året och långa, fantastiska stränder. Här finns den vackra hamnstaden Malaga, lyxiga Marbella med sin berömda hamn Puerto Banús, Solkustens pärla Nerja, Fuengirola med sin underbara åtta kilometer långa sandstrand, charmiga mindre orter som mysiga La Cala, vitkalkade byar som tex Mijas Pueblo och den char-miga fiskebyn La Duquesa.

Bo nära flyget och aktivera familjen i Costa del Sol

Costa del Sol är ett av Europas mest populära resmål och förutom sol och bad finns här många aktiviteter för hela familjen. Här finns över 50 golfbanor, stort utbud av hotell och affärer, restauranger och tapasbarer med spännande me-nyer, vattenland på flera orter och djurparker och två svenska skolor för dig som planerar att flytta permanent.

Costa del Sol har också oerhört vacker natur och ger även möjligheter till alpin skidåkning i världsklass i Sierra Nevada och möjlighet att åka till Gibraltar eller Afrika över dagen. Malaga flygplats är en av Södra Europas mest lättillgängliga med direktflyg till alla stora flygplatser.


Vi är dina säljare i Costa del Sol

Thomas Malm Kontorsägare/Partner - Costa del Sol Mäklarringen Costa del Sol +34 694 447 643
thomas.malm@maklarringen.se Skicka E-post
Johanna Lindgren Kontorsägare/Partner - Costa del Sol Mäklarringen Costa del Sol +34 694 447 642
johanna.lindgren@maklarringen.se Skicka E-post
Susann Olsson Front Office/Support Estepona/Marbella Mäklarringen Costa del Sol +34 654 649 325
susann.olsson@maklarringen.se Skicka E-post
Laszlo Toth Säljare Estepona/Marbella Mäklarringen Costa del Sol +34 635628876
laszlo.toth@maklarringen.se Skicka E-post
Kia Ignatius Kontor Mijas/Fuengirola - Säljare Mäklarringen Costa del Sol +34 605 867 828
kia.ignatius@maklarringen.se Skicka E-post
Peter Nilsson Försäljningschef Estepona/Marbella Mäklarringen Costa del Sol +34 618 193 336
peter.nilsson@maklarringen.se Skicka E-post
Ida Steiner Front Office Nerja Mäklarringen Costa del Sol +34 685 184 022
ida.steiner@maklarringen.se Skicka E-post
Mariette Östlind Kontor Nerja - Kontorschef/Säljare Mäklarringen Costa del Sol +34 639 221 375
mariette.ostlind@maklarringen.se Skicka E-post
Martin Östlind Kontor Nerja - Säljare Mäklarringen Costa del Sol +34 639 876 930
martin.ostlind@maklarringen.se Skicka E-post
Magnus Lundstedt Kontor Nerja Intagare Mäklarringen Costa del Sol +34 695 904 985
magnus.lundstedt@maklarringen.se Skicka E-post
Lars Petterson Kontor Nerja - Säljare Mäklarringen Costa del Sol +34 635919205
lars.petterson@maklarringen.se Skicka E-post
Niklas Bengtsson Kontor Nerja - Reg Fastighetsmäklare Mäklarringen Costa del Sol +34 638655313
niklas.bengtsson@maklarringen.se Skicka E-post
Cecilia Garcia Kontor Nerja Säljare Mäklarringen Costa del Sol +34 652736253
cecilia.garcia@maklarringen.se Skicka E-post
David Göransson Kontor Mijas/Fuengirola - Säljare Mäklarringen Costa del Sol +34 620656237
david.goransson@maklarringen.se Skicka E-post
Ann-Charlotte Fagerlund Kontor Mijas/Fuengirola - Säljare Mäklarringen Costa del Sol +34 657 961 617
ann-charlotte.fagerlund@maklarringen.se Skicka E-post
Katja Gonzalez Kontor Mijas/Fuengirola - Säljare Mäklarringen Costa del Sol +34 654607241
katja.gonzalez@maklarringen.se Skicka E-post
Gabriella Eriksson Front Office Estepona Mäklarringen Costa del Sol
gabriella.eriksson@maklarringen.se Skicka E-post
Lina Ahlenius Developments Costa del Sol Mäklarringen Costa del Sol +34 663842941
lina.ahlenius@maklarringen.se Skicka E-post
Pia Ählström Säljare Nerja Mäklarringen Costa del Sol
pia.ahlstrom@maklarringen.se Skicka E-post

Hitta till oss

Köp bostad i populära Costa del Sol Mäklarringen 0034-952936533 costadelsol@maklarringen.se 0
Adress Estepona - Marbella 0 Mijas -Nerja
Telefon 0034-952936533

Fri värdering

Mäklarringen hanterar dina personuppgifter i enlighet med aktuell lagstiftning. För vidare information se här.

Fri värdering

Mäklarringen hanterar dina personuppgifter i enlighet med aktuell lagstiftning. För vidare information se här.